Logowanie

Aktualności

Derbowe kity. Obrodziło... walkowerami.

• autor: PEREZ_ISKRA, 2015-05-25 20:26

Miał być hit a wyszedł kit. Słynne ostatnio hasło można dopasować do niedzielnego pojedynku Płomyka z Novi. Emocje w Lutoryżu skończyły się już w przerwie meczu. I to wcale nie dla tego, że któryś z zespołów osiągnął wyraźną przewagę. Stało się tak, bo Novi wiedzieli, że pauzujący za kartki dwaj kluczowi zawodnicy Płomyka, nie ominęli udziału w tym jakże ważnym spotkaniu i po słynnej ostatnio konfrontacji ten mecz w zasadzie się zakończył. W drugiej połowie  nie było o co grać, ale Płomyk chciał udowodnić, że jest lepszy na boisku i wbił rozluźnionej Nosówce drugiego gola.  Werdyktu Komisji Gier jeszcze nie ma (posiedzenia odbywają się we wtorki), ale po tym co ta zrobiła ostatnio z Czarnymi, należy mieć pewność, że w tym przypadku tym bardziej orzeknie walkower. Na ostateczną decyzję trzeba poczekać, ale raczej już można pisać, że Novi będzie mieć pięć oczek przewagi nad Lutoryżanami i raczej rozstrzygnie na swoją korzyść sprawy awansu. Płomyk za głupotę (bo chyba tak trzeba określić wstawienie piłkarzy w tak ważnym meczu derbowym "na lewo", jeszcze w sytuacji gdy parę dni wcześniej wybuchła afera z walkowerem dla Iskry) zapłaci wysoką cenę i najprawdopodobniej na kolejny rok pozostanie w B-klasie. Skandalem zakończyły się też inne derby, te podstrzyżowskie. Mecz pomiędzy Sokołem Grodzisko a Koroną Dobrzechów potrwał tylko 55 minut. Dla czego? A no tu jest zagadka. Goście przegrywali wówczas 1:2 i od początku meczu mieli spore obiekcje co do pracy arbitra. Ten chyba nie do końca wytrzymał presję derbowego starcia. We wspomnianej minucie doszło do precedensowych wydarzeń, bowiem arbiter uznał, że został zaatakowany przez ukaranego chwilę wcześniej czerwoną kartką Wojciecha Łukasiewicza i .... zakończył spotkanie po czym schował się w szatni. W opinii zawodników z Dobrzechowa do rzekomego ataku nie doszło. Trudno nam to ocenić i zając stanowisko, ale za pewne Podokręg trzymać będzie stronę arbitra i piłkarzy Korony czekają kary, a mecz zostanie zweryfikowany jako walkower na korzyść gospodarzy. Na razie pozostaje czekać z ostatecznymi osądami. Przechodząc jednak do spraw bardziej związanych ze sportem. Lider tabeli po ostatniej porażce z Czarnymi złapał chyba lekką zadyszkę. Zaczął tracić "głupie" bramki i tym razem długo męczył się ze Startem Lubenia, ale ostatecznie duet braci Ostrowskich w 84 minucie zapewnił zwycięstwo. Ten starszy, czyli Michał podawał, a ten młodszy czyli Kamil strzelił po długim słupku i w Zgłobniu odetchnęli z ulgą, bo są już blisko A-klasy. Pojedynek Diamentu z Grunwaldem zapowiadałem jako ciekawe starcie dwóch młodych i solidnych zespołów. Chyba się sprawdziło, bo mecz w Pstrągowej był emocjonujący. Nieco większe szanse większość dawała miejscowym, ale dobrze prezentujący się w tej rundzie piłkarze z dzielnicy Rzeszowa zdołali odnieść zwycięstwo 2:0. O przełamanie walczyły zespoły z Szufnarowej i Połomi. Mimo ambitnej pogoni w drugiej części gry, Grunwald nie zdołał odbić się od dna tabeli, za to Albatros odniósł upragnione zwycięstwo, na które musiał czekać od 7 września, czyli od 3 kolejki! Pewną wygraną odnieśli Czarni Czudec, którzy już do przerwy rozstrzygnęli losy rywalizacji, strzelając zespołowi z Kozłówka trzy gole. W drugiej połowie ekipa prowadzona przez Piotra Tłuczka nieco odpuściła i w efekcie straciła jednego gola, ale jej wygrana nie była ani przez moment zagrożona.

PŁOMYK Lutoryż - NOVI Nosówka 2:0 (1:0) bramki: Zyga, Zięba

SOKÓŁ Grodzisko - KORONA Dobrzechów przerwany w 55 minucie przy stanie 2:1

START Lubenia - ISKRA Zgłobień 2:3 (1:2) bramki: Smalarz, Dymek - Bereś- karny, Ostrowski M., Ostrowski K.

DIAMENT Pstrągowa - GRUNWALD Budziwój 0:2 (0:1) bramki: Bomba, Błoński

ALBATROS Szufnarowa - GRUNWLAD Połomia 4:2 (2:0) bramki: Koziarz, Zimny, Dyka, Furtek - Adamczyk, Sikora

CZARNI Czudec - HURAGAN Kozłówek 3:1 (3:0) bramki: Pszonka, Żybura 2 - Gajda