Aktualności

Iskra bez kłopotów uporała się z Huraganem.

• autor: PEREZ_ISKRA, 2017-06-04 16:22

ISKRA Zgłobień - HURAGAN Kozłówek 6-0 (5-0)

bramki: Rzepka Krzysztof 2 (12', 41'), Drob (10'), Kościak (21'), Ostrowski K. (32'), Wójcik K. (88')

ISKRA: Drzał- Worosz, Borek, Sanek (73' Długosz), Sendecki, Rzepka Krzysztof, Ostrowski D. (55' Wójcik K.), Drob, Kościak, Ruszała (79' Rzepka Konrad), Ostrowski K. (c, 82' Kunysz)

sędziował: Piotr Rachwał (Rzeszów)

widzów: 80

Sensacji nie było. Iskra zachowała koncentrację i bardzo pewnie pokonała Huragan Kozłówek. Gospodarze trafili do siatki sześciokrotnie, a ich prowadzenie ani przez moment nie było zagrożone. Przy odrobinę lepszej skuteczności końcowy rezultat mógł być o wiele wyższy, ale nie można narzekać, bo pojedynek rozgrywany był w olbrzymim upale i trudno było wycisnąć maksimum swoich możliwości. Szczególnie w pierwszej części gry zawodnicy ze Zgłobnia pokazali wiele na prawdę składnych akcji i to po nich trafiali do siatki. Godnym podkreślenia jest debiut w barwach Iskry kolejnego zawodnika z ligową przeszłością. W 55 minucie na placu gry pojawił się 34 letni Karol Wójcik- były zawodnik m.in. Stali Rzeszów i Wisły Kraków, w której to barwach w wieku 16-lat zadebiutował w rozgrywkach piłkarskiej ekstraklasy. Doświadczony piłkarz swój premierowy występ przypieczętował zdobyciem bardzo ładnej bramki w samej końcówce meczu. Galeria zdjęć z meczu TUTAJ

Miejscowi byli zdecydowanym faworytem tego spotkania i szybko ruszyli do ataku. Już po kilku minutach doskonałą okazję miał Krzysztof Rzepka, ale z pola karnego huknął zbyt mocno i piłka przelatując po poprzeczce opuściła boisko. Chwilę później sytuacja się powtórzyła, w analogicznej sytuacji futbolówka pofrunęła ponad bramką. Na domiar złego po kilu minutach golkiper gości wygrał pojedynek sam na sam z Kamilem Ostrowskim. W końcu, po 10 minutach naporu, udało się trafić do siatki. Iskra przeprowadziła składną akcję, Kamil Drob zwiódł obrońce i silnym uderzeniem z szesnastu metrów trafił do siatki. Na kolejne trafienie nie trzeba było długo czekać. Kamil Ostrowski i Krzysztof Rzepka bardzo ładnie rozegrali piłkę i ten drugi z bliska trafił do siatki obok interweniującego golkipera. Zadecydowana dominacja Iskry trwała, swoje okazje mieli Rzepka, K. Ostrowski i Ruszała, ale strzelali minimalnie obok bramki. Trzecie trafienie gracze ze Zgłobnia dorzucili dopiero w 30 minucie, kiedy to Sławek Sendecki do końca poszedł za akcją i przerzucił piłkę nad bramkarzem, a formalności strzałem z bliska dopełnił Damian Kościak. Kolejny cios padł 180 sekund później. Kamil Ostrowski wyszedł nam na sam, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Huraganu. Wydawało się, że ten zdoła złapać piłkę, ale ostatecznie kapitan Iskry dopadł do niej po raz drugi i tym razem już bez kłopotu  trafił do siatki. Zespół z Kozłówka w pierwszych 45 minutach praktycznie nie stworzył zagrożenia pod bramką Mateusza Drzała. Jedno wstrzelenie piłki przysporzyło trochę kłopotów golkiperowi Iskry, ale niebezpieczeństwo zażegnali obrońcy. W końcówce kolejną okazję wykorzystała Iskra. Po składnej akcji z pola karnego uderzał Ruszała, futbolówkę zdołał odbić bramkarz gości, ale wobec dobitki Krzysztofa Rzepki był już bezradny i zrobiło się 5 do 0.

Już do przerwy to spotkanie było w zasadzie rozstrzygnięte. Lejący się z nieba żar sprawił, że w drugiej połowie tempo meczu nie było zbyt wysokie i zespoły grały bardzo spokojnie. Początkowo dominowali gospodarze, oni też mieli kilka dogodnych okazji, ale ekipę Huraganu  ratował bramkarz, który był do bólu skuteczny w interwencjach nogami. Zawodnicy ze Zgłobnia pozwolili sobie na więcej luzu i kilka razy wybierali złe rozwiązania, chcąc rozwiązać akcję zbyt indywidualnie. Trudno było jednak wykrzesać pełną mobilizację, kiedy zwycięstwo w zasadzie było zapewnione. W drugiej połowie gracze z Kozłówka mieli trochę więcej miejsca i zdołali stworzyć kilka okazji, ale gola nie zdobyli, bo ze wszystkimi strzałami i dośrodkowaniami bezbłędnie radził sobie Mateusz Drzał. Sporo okazji do podwyższenia mieli miejscowi. Nie wiele zabrakło Damianowi Kościakowi i Krzysztofowi Rzepce, kilka razy ładnie do akcji skrzydłem podłączał się Bartek Worosz i groźnie dośrodkowywał, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. W trakcie drugiej połowy na placu gry pojawił się Karol Wójcik, debiutując tym samym w barwach Iskry. Szalenie doświadczony zawodnik już po paru chwilach pobytu na boisku wymienił kilka podań z kolegami i znalazł się w dogodnej sytuacji, ale ostatecznie uderzył obok słupka. Za pierwszym razem się nie udało, ale za drugim już tak. Na kilka minut przed końcem spotkania Wójcik spróbował po raz drugi i tym razem pięknym uderzeniem z 25 metrów nie pozostawił szans golkiperowi z Kozłówka. Niedługo później arbiter Piotr Rachwał zakończył to spotkanie. Nie miał w nim wiele pracy, bowiem pojedynek toczony był w spokojnej atmosferze i fauli na szczęście było jak na lekarstwo. Trzeba docenić, że zespół z Kozłówka mimo niekorzystnego wyniku do końca grał sportowo, na miarę swoich możliwości i nie przekładał frustracji na ostrą grę, co niestety często w naszej lidze się zdarza.

Huragan nie będzie dobrze wspominał wyjazdów do Zgłobnia, bo ostatnio na boisku Iskry stracił aż 12 bramek. Podobny wynik był dziś realny, ale w kilku akcjach zabrakło szczęścia i spokojnego wykończenia. Skończyło się na i tak bardzo wysokim 6:0. Podopieczni Jaromira Kocota z dużym spokojem wykonali zadanie i mogą przygotowywać się do dwóch ostatnich pojedynków tego sezonu. Wyniki 20 kolejki potwierdziły, że o awansie zdecyduje ostatnie spotkanie pomiędzy Iskrą a Novi. Jeszcze wcześniej- w przyszłą niedzielę rywalem Iskry będzie Korona Dobrzechów. Początek tego pojedynku o 18:00. Zapraszamy już teraz!