PB: Piękna walka i awans Reprezentacji Zgłobnia po rzutach...

PB: Piękna walka i awans Reprezentacji Zgłobnia po rzutach karnych!

GROM Mogielnica - REPREZENTACJA Zgłobnia 2-2 (0-1) i 3-4 po rzutach karnych

bramki: Słowik (57'), Radliński (59') - Wiącek 2 (33', 89')

Reprezentacja Zgłobnia: Łukasz Pieniążek- Bartosz Worosz (c), Mirosław Borek, Grzegorz Woźniak, Marek Kocoń, Sebastian Sitek, Damian Bijoś, Krystian Skiba, Szymon Mędrygał, Maciej Oparowski, Damian Świder oraz Patryk Wiącek, Krzysztof Krok, Mateusz Buda, Tomasz Ziemiński, Kamil Stachowicz, Dariusz Prędki kierownik drużyny Michał Worosz, menedżer Mirosław Świder

sędziował: Cyrek (Rzeszów)

widzów: 120

Reprezentacja Zgłobnia przystępowała do rozgrywek Pucharu Burmistrza w roli czarnego konia. Silna drużyna zbudowana przez Bartka Worosza sprawiła miłą niespodziankę i w meczu eliminacyjnym pokonała Grom Mogielnica. Wtorkowe spotkanie na "Wichroarenie" miało dramatyczny przebieg i przysporzyło wielu emocji. Jako pierwsi prowadzenie objęli piłkarze ze Zgłobnia, ale w drugiej połowie dwukrotnie odpowiedzieli gospodarze. Bardzo ambitnie walcząca drużyna gości w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wyrównała po trafieniu Patryka Wiącka. O wyłonieniu półfinalisty decydował konkurs rzutów karnych, w którym ostatecznie zwyciężyła Reprezentacja Zgłobnia!  Galerię zdjęć z meczu można zobaczyć TUTAJ

Pierwsze minuty tego pojedynku upłynęły w spokojnym tempie. Grom częściej utrzymywał się przy piłce i wymieniał podania, ale głównie na swojej połowie boiska, nie stwarzając zagrożenia pod bramką Pieniążka. Drużyna Zgłobnia czekała spokojnie na swoje szanse i już w pierwszym kwadransie kilka takich stworzyła. Najlepszą miał Patryk Wiącek, który strzelał z pola karnego, ale jego uderzenie nogami instynktownie odbił Jodłowski. Z czasem piłkarze gości jeszcze bardziej się rozochocili i znów zaatakowali, kilka razy uderzając nieznacznie obok bramki. Zespół z Mogielnicy również szukał swoich szans, ale brakowało dokładności w ostatnim podaniu, skończyło się jedynie na  kilku dośrodkowaniach. Defensywa Zgłobnia grała dobrze i twardo, piłkarskiego rzemiosła nie zapomniał jeszcze Mirek Borek, a bardzo pewnie grali także doświadczeni Bartek Worosz i Grzegorz Woźniak. W końcu po pół godzinie gry ten ostatni zacentrował w pole karne z rzutu wolnego, a zamykający akcję Patryk Wiącek pięknym strzałem z ostrego kąta trafił do siatki i Reprezentacja Zgłobnia prowadziła 1:0. Zespół ze Zgłobnia grał mądrze i do końca pierwszej części gry kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń.

Od początku drugiej połowy dysponujący ponad 20 piłkarzami trener Gromu Zbigniew Dąbek wymienił niemal całą jedenastkę. Początkowo to właśnie było atutem graczy z Mogielnicy. Świeże siły wprowadzonych piłkarzy pozwoliły Gromowi przejąć inicjatywę w pierwszych kilkunastu minutach. Przez długi okres defensywa Zgłobnia nie popełniała jednak błędów. Dopiero w 57 minucie gospodarze dobrze rozegrali rzut rożny, a odbitą od słupka piłkę z bliska do siatki skierował Słowik. Po chwili Grom poszedł za ciosem, bo z daleka ładnie uderzył Radliński i było 2:1 dla miejscowego zespołu. Drużynie ze Zgłobnia udało się opanować sytuację i szybko zaatakować. Już po kilku chwilach szansę na odpowiedź miał Wiącek, ale z kilku metrów główkował niecelnie. Czas upływał, ale goście bardzo ambitnie szukali wyrównania. Aktywny był Grzegorz Woźniak, który  szalonymi sprintami stwarzał wiele kłopotów defensywie Gromu. Niestety czas uciekał. Piłkarze ze Zgłobnia zachowali jednak spokój do końca, pracowali drużyną, a doświadczeni gracze podpowiadali młodszym. W samej końcówkę odpowiedzialność wzięli dwaj najbardziej ograni. Grzegorz Woźniak powalczył o piłkę przy linii bocznej i zagrał na krótki słupek, a Patryk Wiącek mimo interwencji obrońców dostawił nogę i piłka wpadła do siatki!  Była 90 minuta i do końca pozostał już tylko czas odliczony, ale żadna z ekip nie zdołała trafić do bramki i w myśl regulaminu o awansie do półfinału rozstrzygnąć miały rzuty karne.

Serię jedenastek rozpoczął skutecznym strzałem Sebastian Sitek, ale gracze z Mogielnicy odpowiedzieli. W drugiej serii pecha miał Bartek Worosz, bo dobrze obrał kierunek i zmylił golkipera Gromu, ale futbolówka odbiła się od słupka i wróciła w pole gry. W odpowiedzi do siatki trafił Słowik i było 2:1 dla miejscowych. Po trzeciej serii ponownie był już remis, bowiem Łukasz Pieniążek odbił strzał Łukasza Kurca, a do siatki trafił Wiącek. W czwartej serii w zespole ze Zgłobnia nie pomylił się Mirek Borek, ale i gospodarze zdobyli gola. Rozpoczęła się ostatnia, piąta seria. W zespole gości do piłki podszedł Marek Kocoń i bardzo pewnym strzałem trafił do siatki. Presja przeszła na stronę Gromu i ostatecznie nie udźwignął jej młody Jakub Wilk, który posłał piłkę obok słupka.

Projekt "Reprezentacja Zgłobnia" stworzony na Puchar Burmistrza Boguchwały przez Bartka Worosza wypalił! Drużyna zbudowana z wielu byłych piłkarzy Iskry i wzmocniona bardzo doświadczonymi zawodnikami z terenu gminy awansowała do półfinału. A zaczęło się nie najlepiej, bo już na rozgrzewce kontuzji doznał jeden z podstawowych zawodników Dariusz Prędki, a choroba powaliła Rafała Sawickiego. Piłkarze Reprezentacji Zgłobnia przygotowywali się do tych zawodów wspólnie z Iskrą pod okiem trenera Jaromira Kocota i dali radę. Szkoleniowiec dziś przyglądał się zmaganiom piłkarzy z boku i mocno przeżywał. Podobnie jak cała bardzo liczna grupa piłkarzy Iskry oraz kibiców ze Zgłobnia, którzy wspierali kolegów z trybun. W nagrodę zarówno Iskra jak i Reprezentacja Zgłobnia zagrają 6 sierpnia na swoim stadionie w meczach finałowych (finał lub o III miejsce). Wcześniej czeka ich jeszcze walka w półfinałach. Na koniec wielkie gratulacje dla drużyny ze Zgłobnia za piękną walkę i awans,  a także gorące podziękowania dla wszystkich sponsorów, którzy wsparli projekt i przyczynili się do tego, że zespół ze Zgłobnia wystąpił w efektownych, specjalnie na tę okazję przygotowanych strojach. Były to firmy BETLER Pana Tadeusza Pieniążka, ALMIR Pana Mirosława Świdra, NUTRENA Pana Tomasza Malinowskiego, JANKES Domowe Wyroby Garmażeryjne Pana Janusza Trznadla, Bar POLSKIE SMAKI Pana Łukasza Trznadla oraz Firma A & R Koczynasz. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i promocję sportu!

Aktualna drabinka Pucharu Burmistrza Boguchwały 2017 wygląda następująco:

Eliminacje :

Płomyk Lutoryż - Novi Nosówka 3:0 (2:0) bramki: Wardzała (6'), Gąsior (28'), Domino (80')

Grom Mogielnica - Reprezentacja Zgłobnia 2:2 (0:1) i 3:4 po rzutach karnych, bramki:  Słowik (57'), Radliński (59') - Wiącek 2 (33', 89')

Półfinały:

Płomyk Lutoryż - Iskra Zgłobień niedziela 30 lipca g. 11:00 stadion w Lutoryżu

Jedność Niechobrz - Reprezentacja Zgłobnia wtorek 1 sierpnia g: 18:30 stadion w Niechobrzu (może ulec zmianie)